Faceebok - pomocne narzedzie w znalezieniu pracy?

10.10.2017 Dodane przez: Administrator

To, że rekruterzy zaglądają na profile społecznościowe kandydatów o których chcą dowiedzieć się czegoś więcej, od dawna nie jest już tajemnicą. Facebook, Twitter czy Pinterest mogą zdradzić wiele informacji o Tobie.

Jeżeli są to same "dobre" informacje, które przedstawią Cię jako osobę godną zaufania i predysponowaną na dane stanowisko, bardzo prawdopodobne, że z dwójki kandydatów o podobnym doświadczeniu, to właśnie Twój telefon zadzwoni z prośbą o spotkanie.

Portale do zadań specjalnych

Społeczności skupione wokół pracy, zdobywania doświadczenia, wymiany informacji i rozwoju kompetencji, to zazwyczaj sprofilowane serwisy, na których obowiązują trochę inne reguły. Nie wrzucasz tam zdjęć z ostatniej imprezy ani przepisu na ciasto z malinami. Zamiast tego możesz liczyć na gorącą dyskusję nad różnymi biznesowymi kwestiami, pogaduchami o codziennych problemach w pracy, a także cenne wskazówki i podpowiedzi dotyczące zarówno błahych jak i poważnych spraw.

Dwa najpopularniejsze w Polsce, LinkedIn oraz GoldenLine, to rodzaj CV dostępnego online, w którym poza swoim doświadczeniem możesz pochwalić się odbytymi kursami i szkoleniami, podzielić stopniem znajomości języków, a także nietypowym hobby. Chociaż podobne serwisy stworzone zostały z myślą o pracownikach, ich najwierniejsi użytkownicy to właśnie headhunterzy. W żadnym innym miejscu nie znajdą tak rzetelnej i rozbudowanej bazy danych o potencjalnych kandydatach. Dlatego jeśli szukasz pracy i nie masz jeszcze konta na przykład na LinkedIn, koniecznie musisz nadrobić to niedopatrzenie. Specjalny tryb „Job Seeker” jaki możesz wybrać dla swojego konta został stworzony właśnie z myślą o wszystkich poszukiwaczach – zarówno nowego stanowiska, jak i nowego pracownika.

Oczy szeroko otwarte

Dzięki odpowiedniej widoczności w sieci możesz świadomie kształtować swój biznesowy wizerunek, a także zapewnić sobie zawsze aktualne informacje o najnowszych rekrutacjach i wydarzeniach związanych z poszukiwaniem pracy.

Nie zapomnij też, że firmy coraz częściej wrzucają ogłoszenia o rekrutacji właśnie na swoje fanpage w portalach społecznościowych. Jeżeli więc nie chcesz pozostać z tyłu za konkurencją, koniecznie zaktualizuj swoją listę polubieni i uzupełnij ją o firmy w których zawsze chciałeś pracować. Pamiętaj też, że im więcej osób będzie wiedziało jakiej pracy szukasz, tym większa szansa, że Twoja kandydatura dotrze w końcu do właściwego pracodawcy. Powodzenia!

Dodaj nowe ogłoszenie

Szukasz pracowników?

Dodaj ogłoszenie, utwórz testy kwalifikacyjne, znajdź idealnego kandydata.

Dlaczego warto

Wyróżnij się

Chcesz zwiększyć swoją szansę

podczas wstępnej rekrutacji?

Poddaj się testom

sprawdzającym online

Dostępne testy