Pomoc

Znalazłeś się tutaj, gdyż masz pytanie dotyczące funkcjonowania Serwisu MediaCV.pl . Poniżej znajdziesz listę pytań. Wystarczy kliknąć na pytanie, a pojawi się na nie odpowiedź. Jeżeli nie znalazleś odpowiedzi, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.


 • Jak działa serwis MediaCv?
  Ad.1 

  Serwis jest platformą internetową, która udostępnia narzędzia rekrutacyjne. Dzięki nim proces rekrutacyjny staje się zdecydowanie prostszy i szybszy. Pracodawcy mają możliwość dodawania ogłoszeń i tworzenia profili Idealnego Kandydata. Z kolei osoby szukające pracy mają możliwość przeglądania opublikowanych ofert pracy.  Jeżeli są zarejestrowanymi użytkownikami, w swoim profilu mogą umieścić VIDEOCV i rozwiązywać testy wiedzy, dzięki czemu stają się bardziej wiarygodni dla swoich potencjalnych pracodawców.
   

 • Czy korzystanie z serwisu MediaCV jest darmowe?
  Ad.2 

  Osoby poszukające pracy nie ponoszą żadnych opłat związanych z rejestrcją czy korzystaniem serwisu. Dla pracodawców rejestracja i dodawanie ogłoszeń standardowych jest bezpłatne. Ogłoszenia wyróżnione i tworzenie profili idealnego kandydata związane jest z wykupieniem pakietów. Więcej informacji na ten temat w Zakładce "Dla firm"

 • W jaki sposób można się zarejestrować?
  Ad.3 

  Sample faq content in: English

 • W jaki sposób mogę aplikować na dane stanowisko pracy?
  Ad.4 

  W każdej ofercie pracy, po prawej stronie ogłoszenia znajduje się przycisk "Aplikuj", w który trzeba kliknąć by aplikować na daną ofertę. Twoja kandydatura pojawi się w zakładce: Kandydatury.

 • Co oznacza status "Zaakceptowany" przy ofercie pracy, na którą aplikowałem?
  Ad.5 

  Oznacza to, iż pracodawca uznał, iż jesteś osobą, którą zaprosi na rozmowę rekrutacyjną. Jeżeli było to ogłoszenie, w którym pracodawca wybrał terminy rozmów rekrutacyjnych, będziesz miał wówczas możliwość wyboru najbardziej pasującego terminu rozmowy. Jeżeli takiego terminu pracodawca nie dodał, czekaj na telefon od pracodawcy, z pewnością się do Ciebie odezwie. Dodatkowo otrzymasz e-mail informujący Cię o zmianie statusu.

 • Co to jest Test Charakteru?
  Ad.6 

  Test charakteru to test, dzięki któremu pracodawca pozna lepiej Twoją osobowość. Na jego podstawie będzie w stanie ocenić czy kandydat posiada odpowiednie cechy charakteru i kompetencje zawodowe.

 • Dostałem wiadomosć na swoją pocztę od pracodawcy z zaproszeniem na stanowisko pracy, na które nie aplikowałem. Dlaczego?
  Ad.7 

  Pracodawcy, oprócz wystawiania ogłoszeń, na które możesz aplikować, mają możliwość tworzenia profilu idealnego kandydata. W ten sposób kandydaci, z pośród wszystkich osób zarejestrowanych w serwisie MediaCV, którzy w największym stopniu spełniają oczekiwania pracodawcy, są  widoczni dla niego. Jeżeli pracodawcę zainteresuje Twoja osoba na pewno się z Tobą skontaktuje (mailowo bądź telefonicznie). Zwiększa to znacznie Twoje szanse na znalezienie pracy.

 • Jakie informacje widzi pracodawca?
  Ad.8 

  Pracodawca widzi Twoje wszystkie dane (VIDEOCV, list motywacyjny i tradycyjne CV). Widoczne są dla niego również wyniki testów.

 • Chce wystawić ogłosznie. W jaki sposób mam doładować konto
  Ad.9 

  Konto można doładować klikając w zakładkę "rozliczenia". Jest tam dokładna informacja o dostępnych pakietach. Aby doładować konto, trzeba kliknąć w przycisk o tej samej nazwie i wybrać formę płatności: 1. Płatności online za pośrednictwem E-Card, wpłata nastąpi w ciągu kilku sekund lub 2. fakturę Pro-Forma, wówczas kredyty pojawią się na koncie, wtedy kiedy wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie.

 • Chce dodać test do ogłoszenia, tak by kandydaci aplikujący, musieli go rozwiązać Jak to zrobić?
  Ad.10 

  Sample faq content in: English

 • Co mieści się w zakładce Profil Idealnego Kandydata?
  Ad.11 

  Sample faq content in: English

 • W jaki sposób mogę skontaktować się z wybranym przez siebie kandydatem?
  Ad.12 

  Masz możliwość wysłania maila, wystarczy kliknąc w ikonkę kopertki. Znajduje się ona obok nazwiska kandydata, z którym się chcesz skontaktować. Możesz też wejść w jego profil - tam będziesz miał dostęp do danych takich jak e-mail i numer telefonu.

 • • Rekrutacja Grupowa - co to jest?
  Ad.13 

  Sample faq content in: English

 • Jak dodać kandydata do rekrutacji grupowej?
  Ad.14 

  Jeżeli dodałeś pracownika w zakładce rekrutacja grupowa, przejdź do Twojej listy kandydatów i zaznacz pusty kwadracik znajdujący się obok imienia i nazwiska i wybierz odpowiednią akcję w tym przypadku: rekrutacja grupowa. Następnie zaznacz zastosują do zaznaczonych. Pokaże Ci się okienko informujące o rekrutacji grupowej i zapytaniu, któremu z pracowników przydzielić kandydatów do oceny.  Następnie kliknij Zastosuj. Gotowe.

 • Co oznaczają poszczególny statusy, które mogę nadać kandydatom?
  Ad.15 

  Sample faq content in: English

 • Co to jest zakładka rozmowy?
  Ad.16 

  Sample faq content in: English

 • Co zrobić, gdy zapomniałem hasła?
  Ad.17 

  Wystarczy kliknąć w ikonkę logowanie. Pojawi się nam formularz logowania, a po jego lewej stronie napis: "Nie pamiętam hasła". Wystarczy w niego kliknąć i postępować według pojawiających się kolejno poleceń.

 • Mam już pracę/ Nie chcę dodawać więcej ogłoszeń. Chce wykasować konto - Co zrobić?
  Ad.18 

  Napisz do nas, iż nie potrzebujesz już konta w naszym serwisie na adres: pomoc@mediacv.pl Wykasujemy Twoje konto wraz z wszystkimi Twoimi danymi w ciągu 48 h

 • Chce mieć swoje konto na serwisie, ale nie chce dostawać newslettera
  Ad.19 

  Wystarczy odpowiedzieć na wiadomość mailową, w treści maila wpisując: nie chce dostawać takich wiadomości.

 • Jak stworzyć i dodać napisy do VideoCV
  Ad.20 

  Sample faq content in: English